Radiofrekwencja mikroigłowa czyli RF frakcyjna

Na kongresie medycyny Estetycznej organizowanym pod kierownictwem dr Andrzeja Ignaciuka przedstawiono także szereg urządzeń do terapii z zastosowaniem radiofrekwencji mikroigłowej. 

Medycyna estetyczna coraz bardziej kieruje się w stronę medycyny regeneracyjnej. Coraz większe znaczenie ma trend regeneracji w miejsce rekonstrukcji tego co zabrał nam czas. Dzięki zabiegom medycyny regeneracyjnej możemy  w bezpieczny i naturalny sposób przywrócić dawny wygląd. Do takich zabiegów poza PRP zaliczyć także można radioftekwencję mikroigłowa czyli tzw. RF frakcyjny.

Jest to jeden z zabiegów estetycznych na świecie, który bije rekordy popularności. Nazywany jest bezoperacyjnym liftingiem. Zabieg działa jednocześnie na naskórek jak i na głębsze warstwy skóry.  Można go stosować na twarzy i ciele. Począwszy od liftingu, napięcia skóry i poprawy jej jakości i jędrności aż po likwidację rozstępów i blizn, poprawę kolorytu skóry, likwidację zmarszczek i poprawę owalu twarzy, a także w terapii nadpotliwości. Poprawia także kondycję skóry w przypadku trądziku, trądziku różowatego, cery naczynkowej, cellulitu, hiper i hipo pigmentacji, skóry atroficznej. Jak widać zastosowanie tej metody jest niezwykle szerokie.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, gdyż wykonywany jest za pomocą wymiennych kartridży – nowy dla każdego pacjenta. Kartridże mają pozłacane igły i różnią się wielkością i ilością igieł w zależności od obszaru zastosowania. Najlepsze urządzenia są wyposażone w podciśnienie. Dzięki zassaniu skóry zabieg jest dużo mniej bolesny, co zwiększa komfort pacjenta. Dzięki trybom manualnym i automatycznym mamy nieskończona możliwość ustawienia parametrów, tak aby były one jak najlepsze dla pacjenta.

Zabieg ten stanowi połączenie 2 innych zabiegów – tradycyjnej radiofrekwencji (RF) oraz zabiegu Dermapen (Mikronakłuwanie). Dzięki temu efekty zabiegu są dużo lepsze i  niż zastosowanie tych 2 zabiegów osobno.

Ostrza igieł kartridża wbijają się na ustaloną głębokość i podgrzewają na całej swojej długości poszczególne warstwy skóry.  Mamy do wyboru głębokość od 05 do 3,5 mm.  Dzięki temu mamy podgrzane wszystkie warstwy skóry i możemy zadziałać regeneracyjnie na całej długości igieł.  Urządzenie pozwala nam dokładnie zaprogramować głębokość penetracji, długość oddziaływania oraz moc fali elektromagnetycznej. Dzięki temu zabieg jest bardzo precyzyjny, bezpieczny i efektywny.

Po zabiegu zauważymy zaczerwienienie skóry jednak zabieg nie wymaga rekonwalescencji, wystarczy zazwyczaj makijaż.  Można zauważyć delikatną siateczkę mikronakłuć i przez 1-2 dni może utrzymywać się edema (obrzęk). Nie ma tu ryzyka przebarwień, które występuje przy zabiegach z zastosowaniem lasera frakcyjnego, nie ma ryzyka powstania dziurek oraz nie ma ryzyka waporyzacji na naskórku.

Zabieg nie wymaga skomplikowanej procedury poprzedzającej. Wystarczy zastosować krem znieczulający przed zabiegiem.

Na jednej wizycie możemy wykonać bezpośrednio po zabiegu ostrzyknięcie botuliną, osoczem, kwasem hialuronowym. W przypadku gdy w okresie krótszym niż 6 miesięcy przed zabiegiem zostały wykonane zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej, minerałów należy używać ustawień nie przekraczających penetracji do 0,5 mm.

Po zabiegu można schłodzić miejsce, w którym był wykonany oraz nawilżyć preparatem o właściwościach łagodzących. Oczywiście należy przez 2 tygodnie unikać opalania i stosować kremy z filtrem 50.

Zwykle zalecana jest seria 3-4 zabiegów w co miesięcznych odstępach, jednak ilość trzeba dobrać zawsze indywidualnie do problemów skórnych.  Po zakończeniu serii zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego w zależności od potrzeb w odstępach 3-6 miesięcznych.

Efekty zabiegu możemy zobaczyć od razu, gdyż następuje obkurczenie włókien kolagenowych, ale najważniejsze – stymulacja produkcji nowego kolagenu następuje w trakcie kolejnych tygodni i miesięcy – do 5 miesięcy po zabiegu. Namnaża się nowy kolagen, skóra staje się bardziej sprężysta  napięta, a zmarszczki się wypłycają lub znikają.

Nasi partnerzy