Easy Fenol

Peeling fenolowy przeznaczony dla osób po 50 r. ż. 

To doskonały zabieg dla osób z głębszymi zmarszczkami. Działa on nie tylko wypłycająco na zmarszczki, ale także silnie liftinguje skórę. Efekty są spektakularne. 

Czytaj więcej: Easy Fenol

Chorzy na łuszczycę - czy mogą wykonywać zabiegi estetyczne?

Chorzy na łuszczycę - czy mogą wykonywać zabiegi estetyczne?
Oczywiście tak. Poniżej opiszemy jakie i kiedy. 
Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną, nie należy się obawiać chorych z łuszczycą. Główną role w etiopatogenezie łuszczycy pełnią czynniki immunologiczne, nieprawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, tj. limfocytów T i wydzielanych przez nie cytokin. Z powodu ryzyka zaostrzenia zmian skórnych jej aktywna postać jest przeciwwskazaniem do większości zabiegów estetycznych. Jednak w większości przypadków chorych na łuszczycę można poddawać zabiegom nawilżającym i łagodzącym, ozonoterapii, falom RF bipolarnym, zabiegom hiperbarcznym i karboksyterapii.

Czytaj więcej: Chorzy na łuszczycę - czy mogą wykonywać zabiegi estetyczne?

Tensor Lift

To preparat do mezoterapii igłowej. Daje doskonałe efekty liftingujące. Stosuje się go od kości jarzmowych w dół. 

Doskonały na zwiotczałą skórę policzków i linię żuchwy. 

Czytaj więcej: Tensor Lift

Trądzik różowaty – jak leczyć

Leczenie trądziku różowatego jest bardzo trudnym i długotrwały procesem. Objawy tej dolegliwości występują częściej u osób z silnie unaczynioną i reaktywna cerą. 

Bardzo ważna jest profilaktyka - unikanie gorących potraw, gwałtownych zmian temperatur, sauny parowej i fińskiej (dopuszczalna sauna IR), należy zabezpieczać twarz kremem z wysokim filtrem i unikać kąpieli słonecznych.  

Standardowe metody leczenia farmakologicznego polegają zazwyczaj na stosowaniu preparatów mertonidazolu - doustnie i miejscowo. Jednak często nie przynoszą one wystarczających efektów, warto się zatem wspomóc zabiegami kosmetycznymi i estetycznymi. 

Pomocne będzie też naświetlanie tak zwanym laserem IPL. Pomaga w łagodzeniu zmian i zmniejszeniu rumienia. 

 

Polecane zabiegi kosmetyczne

Zaobserwowano, że u osób zakażonych Demodex dużo częściej występuje trądzik różowaty. 

Nużeniec ludzki (Demodex folliculorum)

 

Bardzo ważne jest oczyszczanie okolicy oka - szczególnie nasady rzęs, gdyż na tle trądziku różowatego wywiązuje się często zapalenie spojówek. 

 

Nasi partnerzy