Drugi dzień XVIII Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Dzień drugi XVIII kongresu upłyną pod znakiem rewitalizacji i bezpieczeństwa zabiegów.

W piątek, sobotę i niedzielę wykłady rozpoczynały się od dyskusji między praktykami „Jak ja to robię” W czasie której doświadczeni fachowcy dzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami. Ostrzegali na co zwrócić uwagę aby uniknąć komplikacji oraz dzieli doświadczenia i informacjami jak ewaluowała ich technika.

Na uwagę zasługuje między innymi wykład dotyczący bezpieczeństwa zabiegów oraz, komplikacji po preparatach zawierających kwas hialuronowy oraz zakażeń i  jak ich unikać. Uczestnicy mieli także okazję obejrzeć pokaz anatomii 3D.

Przedstawiono także metody leczenia trądziku różowatego oraz rewolucję w regeneracji, jaką są aminokwasy dzięki, którym można uzyskać stymulację elastyny. Nie zabrakł też miejsca dla omówienia terapii osoczem bogato płytkowym i fibryną. Obecna  medycyna estetyczna skłania się bardziej w stronę regeneracji, a dopiero w kolejnym etapie uzupełniania i odtwarzania, aby cofnąć zmiany wywołane czasem.  Na uwagę zasługuje także terapia RF mikroigłowa. Skuteczna w odmładzaniu i w leczeniu blizn o różnej etiologii.

Przyklad skóry z bliznami po trądziku poddadny terapi RF mikroigłowej

Nasi partnerzy