Easy Fenol

Peeling fenolowy przeznaczony dla osób po 50 r. ż. 

To doskonały zabieg dla osób z głębszymi zmarszczkami. Działa on nie tylko wypłycająco na zmarszczki, ale także silnie liftinguje skórę. Efekty są spektakularne. 

Jeśli u pacjenta stwierdza się ubytek tkanki wokół ust warto tuż przed zabiegiem wstrzyknąć mieszankę HyaLift 75 z Silisorg aby uzyskać obrzmienie tych miejsc. 

Pacjent na tydzień przed zabiegiem nie powinien używać silnie nawilżających kremów z kwasem hialuronowym.

Przed zabiegiem należy odtłuścić skórę pacjenta mieszanką acetonu z alkoholem. 

Nałożyć 1 warstwę patyczkiem kosmetycznym, po 15 sek i pojawieniu się efektu Frosta pacjent jest znieczulony. Nałożyć 2 kolejne warstwy naciągając skórę, jeśli są głębokie bruzdy to opracować je dłużej pocierając wzdłuż bruzd.  Następnie należy zrobić wyrównujący peeling jedną warstwą na całą twarz. Okolicę pod nosem trzeba okleić wodoodpornym plastrem. Jeśli nie ma wystarczającego efektu po pierwszym zabiegu to po 6 tygodniach można procedurę powtórzyć jednak jeśli i on nie przyniesie efektu to nie należy powtarzać procedury. 

Po zabiegu należy pamiętać o wizytach kontrolnych i monitorowaniu stanu pacjenta. Peeling przeznaczony do wykonywania jedynie przez lekarzy. Istnieje ryzyko powstania stanu zapalnego, który należy leczyć antybiotykiem doustnym. Preparaty podawane na skórę nie dają zadowalających efektów. 

Po zabiegu może się otrzymywać rumień nawet do 3 miesięcy, można go łagodzić zabiegami IPL. 

Nasi partnerzy