XVIII Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging - oficjalnie otwarty

XVIII Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging organizowany przez PTMEIAA PTL

Został dziś (27.09.18) oficjalnie otwarty o godzinie 11 konferencja prasową, a o godzinie 17.00 oficjalną uroczystością w Hotelu Hilton w Warszawie.

 

Kongres potrwa 4 dni i do tej pory zarejestrowało się ponad 1000 uczestników. Ilość osób uczestniczących w kongresie co roku znacznie wzrasta, co świadczy o jego poziome i zainteresowaniem jakim się cieszy wśród lekarzy z Polski i całego świata, gdyż obserwujemy wielu uczestników z innych krajów.

 

Kongres zbiega się z 25-leciem medycyny estetycznej w Polsce, której prekursorem był dr Andrzej Ignaciuk. PTMEIA działa w Polsce od 26.10.1993 r. Jest najstarszym i największym w Polsce towarzystwem naukowym działającym na polu medycyny estetycznej i anti-aging.

 

Na konferencji prasowej, omówiono nie tylko plan kongresu, ale i przedstawiono po raz kolejny problem wykonywania zabiegów medycyny estetycznej przez osoby nieposiadające wykształcenia medycznego. Dziennikarze mieli okazję osobiście porozmawiać i poznać przypadek osoby poszkodowanej przez znaną celebrytkę, nie posiadającą wykształcenia medycznego, a jedynie kurs, która podejmuje się wykonywania zabiegów medycznych.

Pacjentka, została nie tylko oszpecona, ale po powstaniu komplikacji nie udzielono jej żadnej pomocy, była wręcz lekceważona przez wykonująca zabieg. Sama musiała szukać pomocy i diagnozować się w internecie, aby wiedzieć gdzie udać się po pomoc. Należy przy tym zaznaczyć, że osoba wykonująca zabieg nie tylko wykonała go źle, ale i całkowicie niepotrzebnie. U poszkodowanej nie było wskazań estetycznych do wykonania korekcji zmarszczek okolicy glabelli.

 

Pacjenci powinni zwracać dużą uwagę na to, gdzie poddają się procedurom, gdyż duża medialność wykonującego nie gwarantuje jego odpowiedniego wykształcenia i fachowości.

Na konferencji podkreślono, że coraz więcej jest samozwańczych ekspertów, którzy świeżo po ukończonym kursie nazywają się ekspertami.

 

Podczas tegorocznego kongresu dużo miejsca zostanie poświęcone medycynie regeneracyjnej. Dr Andrzej Ignaciuk podkreślił, że najlepiej jest przede wszystkim regenerować i utrzymywać w dobrej kondycji ciało, a dopiero w ostateczności posuwać się do rekonstrukcji, wypełniaczy, implantów i operacji plastycznych. W czasie kongresu zostanie także poruszony problem augmentacji piersi i związanego z tym ryzyka nowotworów.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w kongresie oraz do śledzenia naszych relacji.

 

Nasi partnerzy